Bu ucuz içecek kanı yüksek şekerden arındırıyor

Kan şekerini düşürmek için ısırgan otu içeceği:

Uzmanlar, kurutulmuş ısırgan otu yapraklarına dayalı bitkisel içeceğin inanılmaz faydalı özelliklere sahip olduğunu belirtiyor. Bunlardan bir tanesi özellikle şeker hastaları için önemlidir çünkü kandaki fazla şekeri temizler.

Bu neden oluyor?

Isırgan otunun bol miktarda içerdiği polifenoller sayesinde pankreas önemli ölçüde daha fazla insülin üretir. Bu hormon kandaki şeker miktarının düzenlenmesinden sorumludur ve seviyesinin yükselmesini engeller. Vücudun az miktarda insülin üretmesi tip 1 diyabetin önemli belirtilerinden biridir.

Uzmanlar ayrıca sadece ısırgan otu bitkisi içecekleriyle yetinmeyip, bu bitkinin yapraklarını çorbalara veya salatalara eklemeyi de tavsiye ediyor. Bu ürün neredeyse ücretsizdir çünkü her yerde yetişir. Ancak vücuda K, A ve C vitaminleri, bazı B vitaminleri, demir, kalsiyum, fosfor, magnezyum ve potasyum sağlar.

Bu kompleks bağışıklığı daha da güçlendirir ve iltihapla savaşmaya yardımcı olur. Yayında uzmanlara atıfta bulunularak ısırgan otunun yüksek tansiyon için de tavsiye edildiği belirtiliyor. Isırgan otu kadın sağlığı üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Bu bitkinin yapraklarının kaynatılması jinekolojik hastalıklarda kullanılır: rahim kanaması için adet döngüsünü normalleştirmek için. Bu nedenle ısırgan otu analjezik ve hemostatik bir ajan olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Isırgan otu sadece kadınların sağlığını iyileştirmek için değil aynı zamanda erkek sağlığını da normalleştirmek için tavsiye edilir. Bitki erkek üreme sistemi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve prostat adenomunu hafifletir. Vitamin-mineral bileşimi sayesinde bu bitki kanın durumunu iyileştirir, hormonal dengeyi normalleştirir ve erkek gücü üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Kozmetolojide ısırgan otu saç dökülmesine yardımcı bir bileşen olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir