Çankaya’da Merdivenli Yollar Yenileniyor

Yeni yatırımlarını hizmete açmanın yanı sıra halkın ortak kullanım alanlarında bakım, onarım ve yenileme çalışmaları da sürdüren belediye, kullanım ömrü dolan merdivenlerde yenileme yapıyor.

Çankaya Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını gözeterek hizmetlerine de bu doğrultuda devam ediyor. İlçenin fiziksel koşulları nedeniyle eğimli ve yüksek bölgelerde yürümeyi kolaylaştırmak için faaliyet gösteren belediye, merdivenli yollarda bakım ve onarım çalışmalarını hızlandırdı.

BETON MERDİVEN YAPILIYOR

Aynı anda birden fazla mahallede çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi, beton basamaklı, korkuluklu merdivenli yolları vatandaşın hizmetine sunuyor. İlçede yer alan 123 mahallede birden çalışmalarını program dahilinde sürdüren belediye ekipleri, ilçedeki yüksek eğimi olan Mürsel Uluç Mahallesi 984. Sokak’ta bulunan merdivenleri andezit taşlardan betona dönüştürerek yeniledi. Vatandaşlara sağlamlığı ve estetiği bir arada sağlayan Çankaya Belediyesi, merdivenli yol çalışmalarında kullandığı malzemeleri de kendi tesisinde üretiyor. Beton ve Beton Elemanları Üretim Tesisinde ürettiği malzemeleri eğimli bölgelerde kullanan belediye, merdiven basamaklarını andezit taşlar ve beton ile korkulukları da paslanmaz kromajla kaplıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir